“Витоша – моята планина”

Авто новости.

Известни личности и спортисти ще участват в състезание по планинско бягане “Витоша – моята планина” на 4 октомври.

Стартът от площада на Бояна е в 10.00 часа, а трасето с дължина 17 километра преминава през местността “Златни мостове” към финала на хижа Алеко.

В инициативата ще вземат участие известни бивши и настоящи спортисти, сред които Стефка Костадинова, Александра Жекова, Мария Гроздева, Мирела Демирева, както и артистите Башар Рахал и Биляна Петринска.

Съзтезателите ще се надбягват в 7 категории, а победителите ще бъдат наградени от кмета на София, Йорданка Фандъкова.

Заявки за състезанието можете да подавате на имейл адрес: office@marathon.bg.

Ще има и специално подготвено детско трасе за най-малките. По предварителни очаквания в планинското бягане на Витоша ще участват и над 200 бегачи.
Победителите при мъжете и при жените ще получат по 1000 лева от наградния фонд. За завършилите на второ и трети място ще бъдат осигурени атрактивни предметни награди от спонсори. Всички участници в бягането, както и всички зрители, ще получат сувенирни тениски.

Организаторите на надпреварата са подготвили и концерт, който ще се състои на хижа “Алеко” с начален час 12.00 часа със специалното участие на група Д2 и с водещ Део.